Nezařazené

Pomoc Jarce Štorkové

Jarka Štorková
Jarka Štorková

Ahoj všichni. Mnozí z Vás jistě znali Jarku Štorkovou, karvinskou aikiďačku. Chodívala si k nám zacvičit kdykoli měla přiležitost. Jarka měla loni v září vážný úraz 🙁

Od té doby se Jarka dává dohromady, ale ještě zdaleka nemá vyhráno. V současnosti její rodina musí řešit problém. „Balíček“ 3 týdnů rehabilitací, který pojišťovna hradí, již vyčerpala a další rehabilitace, které nutně potřebuje, si musí platit sama. Vedoucí Aikido oddílu v Karviné – Roman Herdzina a Radek Brych se rozhodli zřídit sbírku na finanční pomoc.

Pokud chcete přispět na dobrou věc, tak tady je č. účtu:

251079868/0300

Předem děkujeme jménem Jarky a její rodiny za jakýkoliv příspěvek

6 thoughts on “Pomoc Jarce Štorkové

 1. Vážení aikiďáci;
  když jsem loni oslovil karvinské a ostravské kluby Aikido se žádostí o jakoukoli pomoc pro mou zraněnou sestru Jarku, dostalo se celé naší rodině podpory v podobě vaší účasti, zájmu a snaze pomoci. Ozvali se nám lidé, které jsme nikdy předtím neznali, ale upřímný zájem o zdravotní stav Jarky, nám velmi pomáhal a pomáhá, protože víme, že i v těch nejkritičtějších chvílích po úraze, jako i teď, není Jarka na své výzvy sama, ale je obklopena přáteli ochotnými ji podpořit.
  Možnost se podělit o radost, že se Jarka probrala z komatu, že je z nejhoršího venku, že otevřela oči, že řekla první slova, že si vzpoměla na jména svých dcer, udělala první kroky… nás posilovala. Při návštěvách na nemocničním pokoji jsme na jejím stolku objevovali tu knihu o Aikido s věnováním, tu slova podpory. To všechno nám velmi pomáhalo a utvrzovalo ve víře, že se naše Jája uzdraví a vrátí se mezi lidi, které má ráda.

  Jakub Hlosta, přestože jsme se nikdy neviděli, se velmi zajímal a zajímá o Jarčin stav a když jsem se i delší dobu neozval, sám si informace vyžádal. Moc za to děkujeme.

  Petr Mader z ostravského klubu mi poslal dlouhý soupis Aikido kroků a tak jsme s Jarkou procvičovali irimi, irimi a kajten, mae ashi tenchin, … a ona se rozvzpomínala a ukazovala mi, jak se to dělá a tím se jí vracely vzpomínky na to, co měla tak ráda. Petr jí pomocí speciálních technik vrátil ostré vidění, čich a rovnováhu. Děkujeme ti, Petře, našli jsme v tobě skvělého člověka a přítele.

  Lenka Šrubařová mě kontaktovala emailem a okamžitě i s přítelem zaslala kontakt s ujištěním, že pro Jáju udělají, co bude v jejich moci.

  A vy všichni, kteří jste Jarce přímo i nepřímo pomohli, vy všichni jste vstoupili do našeho života, kde navždy zanecháváte něco, co se nedá popsat slovy ani vyčíslit penězi, ale je pro nás i Jarku to nejcennější: přátelství, soucit, pochopení, solidarita…

  Když jsem se od otce dozvěděl, že jste navíc pro Jarku uspořádali sbírku, aby se mohla dále léčit… Víte, v životě jsem prožil hodně a myslím si, že dost vydržím, ale tohle mě prostě rozbrečelo. Těžko hledám i teď slova, jak vám za celou naši rodinu poděkovat a projevit slova vděčnosti. Udělali jste velkou věc. Buďte si jisti, že dobro se vrátí a my vám za všechno moc a ze srdce děkujeme.

  Vlastimil Matula, bratr
  a rodina:
  Josef Štorek, manžel
  Vladislava Štorková, dcera
  Kateřina Štorková, dcera
  Adéla Matulová, švagrová
  Maruška Matulová, neteř
  Jana Matulová, neteř
  Vlasta Matulová, matka
  Jaroslav Matula, otec

 2. Velmi děkujeme všem kteří přispěli finančním obnosem na konto pro naši dceru Jarku. Je to bezmála tři čvrtiny roku od úrazu a Jarka je sice ve stavu kdy vnímá své okolí částečně i své přátele, ale její zdravotní stav potřebuje odbornou rehabilitaci. Pojišťovna jí zaplatila tři měsíce pobytu v LDN Orlová a na naše urgence následně tři týdny v Rehabilitačním ústavu Hrabyně. Pro takovéto poranění, hlavně mozku,je to však velmi nedostatečné. Potřebuje speciální péči a tak díky vašim příspěvkům se jí této potřebné rehabilitace konečně dočká. Za celou rodinu, a hlavně za Jarku srdečně děkujeme.
  Otec Jarky

 3. Abych to upřesnil, aktuální stav na účtě je 64741,76 Kč. Všem samozřejmě děkuji i já za pomoc. Rodinu jsme již kontaktovali a činíme další kroky k financování potřebných rehabilitací.

 4. Jarčin bratr mi napsal že:
  Jarka je teď v péči maminky v Karviné přes týden, na víkendy jezdí domů do Orlové. 2x týdně navštěvuje ve FÚ Poruba neuro-kognitivní centrum, kde se pracuje na kognitivních funkcích a paměti. Vyřizuje se jí invalidní důchod. Pro své přetrvávající závratě a výpadky paměti není zatím schopna se vrátit do práce. Poranění mozku se pomalu vstřebává, ale ještě má před sebou kus cesty. Očekáváme, že rehabilitace k úplnému uzdravení potrvá minimálně ještě rok. Jinak je celkem samostatná, kolem sebe ty důležité věci udělá, jenom má asi 20 léků denně, občas ji bolí a točí se jí hlava. Ovšem ve srovnání s tím, jaké byly původní prognózy těsně po úraze, je to zázrak, kam až se dostala.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..